Strona główna » O mnie

O mnie

Maria Lepucka

Maria LepuckaWykształcenie

Położna z pasją i prawie 10 letnim doświadczeniem. Certyfikowany doradca laktacyjny. W 2010 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku położnictwo, obecnie jestem doktorantką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (Katedra Ginekologii i Położnictwa). Wciąż uaktualniam swoją wiedzę medyczną, zwłaszcza z zakresu położnictwa i ginekologii, ale również poszerzam ją o inne tematy i obszary nauki.

Praca zawodowa

Moja praca zawodowa to szeroko pojęta opieka okołoporodowa nad kobietami w ciąży, po porodzie oraz noworodkiem. Obecnie prowadzę prywatną praktykę położniczą i poradnię laktacyjną we Wrocławiu. Zajmuję się edukacją przedporodową, przygotowując przyszłych rodziców do porodu i opieki nad dzieckiem, prowadzę indywidualne konsultacje, odwiedzam mamy i noworodki po porodzie w domach. Moją pasją jest poradnictwo laktacyjne, które dopełnia całości opieki okołoporodowej. Miałam okazję pracować w szpitalu i przychodni, jednak największą satysfakcję daje mi indywidualny kontakt z pacjentką i jej rodziną zwłaszcza w środowisku domowym. Od kilku lat pracuję także naukowo, prowadząc badania, publikując i przestawiając ich wyniki na konferencjach polskich i międzynarodowych.

FeminaSum.pl

Troska o zdrowie kobiet to nie tylko moja praca, ale także pasja. Portal FeminaSum powstał, aby dostarczać kobietom rzetelnej wiedzy medycznej, przekazywanej zrozumiałym językiem. Obok artykułów medycznych znajduje się także blog położnej, w którym spróbuję przybliżyć pracę położnej, podzielę się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. FeminaSum stwarza również możliwość zadawania konkretnych pytań, na które chętnie odpowiem.

Oferuję swoją wiedzę i pomoc. Zapraszam serdecznie do odwiedzania portalu.