4. urodziny Kobiety!

Czwarte urodziny Kobiety – Feminy! Jak ten czas szybko mija! Pamiętam początki, a dziś już czwarta rocznica! Jak minęły te 4 lata? Kobiecość, macierzyństwo, zdrowy styl życia to tematy, które były poruszane w wielu już odsłonach. Grono czytelniczek rośnie, a ja mogę kolejny raz podziękować za spędzony wspólnie rok, za zaufanie i zainteresowanie jakim obdarzyłyście Feminę. To także dobra okazja, aby wyjaśnić co tak naprawdę znaczy nazwa strony! Skąd ten pomysł? Otóż wiele razy spotykałam się z zaskakującą, dziwną interpretacją nazwy strony, a nawet jej wymową.

„Femina sum” z łaciny  oznacza „jestem kobietą”. Wymowa jest dokładnie taka sama jak piszemy. Niby proste, ale słyszałam już o „femina san” i „Femina sam”.

FeminaSum wielu osobom kojarzy się z feminizmem (chyba drobne przeczenie sprawia, że widzą „feminism”). Kilku znajomych pytało mnie dlaczego prowadzę blog feministyczny. Strona poświęcona jest kobiecości, więc nie przeszkadzałaby mi taka interpretacja gdyby nie fakt, że w polskim społeczeństwie pojmowanie feminizmu  jest bardzo wąskie, stereotypowe i często zwyczajnie niepoprawne.

FeminaSum stworzyłam, aby dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania, promować zdrowy styl życia. Później powstał także blog położnej, na którym do dziś dzielę się swoimi przemyśleniami oraz różnymi aspektami pracy położnej. Pierwszy wpis, który opublikowałam dotyczył oceny noworodka w skali Apgar – do dziś cieszy się dużym powodzeniem.

W ciągu tych 4 lat niezmiennie zaskakiwało mnie to, które treści cieszyły się Waszym największym zainteresowaniem, które wywołały najwięcej kontrowersji i burzliwe dyskusje, a które najwięcej pytań. Najpopularniejszym wpisem w FeminaSum nadal pozostaje artykuł o plastrach antykoncepcyjnych, który dotychczas skomentowano 419 razy i wyświetlono prawie 30 000 razy! Z wpisów blogowych największe zainteresowanie wzbudził ten dotyczący portalu Znany Lekarz, udostępniającego dane użytkowników-pacjentów lekarzom, o których napisali „anonimowo” opinie.

FeminaSum powstała dla Was i dlatego jestem wciąż otwarta na Wasze propozycje zmian, nowych tematów wpisów, pytań, na które szukacie odpowiedzi. Jeśli macie pomysły i sugestie – piszcie, są dla mnie bardzo cenne.

Z okazji urodzin FeminaSum zaproponowałam także nowy wygląd strony, logo, kolorystykę. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu? A może można coś jeszcze ulepszyć? Piszcie!

Zachęcam do zamówienia newslettera (po prawem stronie w ramce wpisujemy swój mail i aktywujemy link, który dotrze na podany adres), aby otrzymywać informacje o nowościach oraz dodatkowe treści mailowo. Dzięki polubieniu facebookowego fanpaga zyskacie także dostęp do konkursów z nagrodami, ciekawostek z cyklu „czy wiesz, że” i dowiecie się o nowościach na stronie.

Jeszcze raz dziękuję za zaufanie, jakim niezmiennie darzycie FeminaSum od 4 lat i zapraszam do odwiedzania strony. Już wkrótce kolejne nowości i zmiany!

Autor: Maria Lepucka

Położna, certyfikowany doradca laktacyjny, doktorantka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną z zakresu położnictwa i ginekologii, a także prowadzeniem edukacji przedporodowej dla przyszłych rodziców i opieką nad pacjentkami w każdym wieku. Prowadzi prywatną praktykę położniczą z poradnią laktacyjną we Wrocławiu: https://poloznawroclaw.pl. Założycielka i główna autorka wpisów i artykułów w portalu FeminaSum.pl. Więcej »

Nie przegap

Jak rozwija się mikrobiom dziecka

Wykład o mikrobiomie dziecka dr Wojciecha Feleszko Mikrobiom każdego człowieka jest wyjątkowy – charakterystyczny dla …

9 komentarzy

 1. Wszystkiego Najlepszego! 🙂

  Oby tak dalej!

 2. wszystkiego dobrego i dalszych sukcesów w prowadzeniu bloga.

 3. To już 4 lata! Gratuluję! 🙂 Życzę dalszych sukcesów.

 4. Paulina - studentka położnictwa

  Witam, mam prośbę skierowaną do kobiet w wieku 20-45 lat o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej wiedzy kobiet na temat chorób piersi. Wyniki zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do celów naukowych. Z góry dziękuję i pozdrawiam 🙂

  https://www.ankietka.pl/ankieta/256264/ocena-poziomu-wiedzy-u-kobiet-w-wieku-rozrodczym-na-temat-chorob-piersi.html

 5. Uwielbiam czytać Pani bloga! Towarzyszył mi przez całą ciążę, był jak encyklopedia, przewodnik i wsparcie. Mam nadzieję, że położnych z taka wiedzą i pasją będzie jak najwięcej. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

 6. Juz prawie 5!!! Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.