Test ciążowy online

Test ciążowy online? Ta reklama od razu rzuciła mi się w oczy. Z czystej ciekawości kliknęłam i moim oczom ukazał się „test ciążowy”, w którym wystarczyło odpowiedzieć na 10 pytań, aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę! Jeszcze bardziej zaskoczyła mnie ilość wyświetleń tej strony, a nagłówek głosił, że już prawie 100 000 osób skorzystało z „testu”. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że ten licznik to oszustwo. Nie mogę uwierzyć, że znalazło się tyle naiwnych, chociaż jeśli uwzględnić poziom edukacji seksualnej w polskich szkołach, a raczej jej brak…

Zaczęłam przeglądać Internet i okazało się, że takich testów jest cała masa. Zwykle składają się z 10 pytań typu: „czy masz mdłości lub zmienił ci się smak”, „czy powiększył ci się brzuch”, „czy opóźnia ci się okres”, „czy bolą cię piersi”, „czy jesteś senna” i tak po kolei pytania, dotyczące najczęstszych dolegliwości i objawów ciąży, które zresztą mogą być objawami wielu innych problemów lub występować jako prawidłowość. O tym jakie są objawy ciąży i z czym można je pomylić pisałam już wcześniej w artykule:

Objawy ciąży

Absolutnym hitem jednak był test „dotykowy”. Na monitorze wyświetla się niebieski kwadrat, należy przyłożyć do niego kciuk i jeśli kolor się nie zmieni oznacza to brak ciąży, a jeśli kolor zmieni się na czerwony to w 95% oznacza ciążę. Odebrałam to jako żart i kpinę z głupoty użytkowników Internetu, ale… okazało się, że i z tego ktoś korzysta.

Czasem w celu otrzymania „wyniku testu” trzeba wysłać SMS za 2 czy nawet 10zł. Nie lepiej zainwestować te pieniądze w zakupu testu ciążowego w aptece?

Autor: Maria Lepucka

Położna, certyfikowany doradca laktacyjny, doktorantka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną z zakresu położnictwa i ginekologii, a także prowadzeniem edukacji przedporodowej dla przyszłych rodziców i opieką nad pacjentkami w każdym wieku. Prowadzi prywatną praktykę położniczą z poradnią laktacyjną we Wrocławiu: https://poloznawroclaw.pl. Założycielka i główna autorka wpisów i artykułów w portalu FeminaSum.pl. Więcej »

Nie przegap

Zespół antyfosfolipidowy zwiększa ryzyko zakrzepicy i poronień nawykowych

Nawykowe poronienia, przedwczesny poród, zakrzepica żylna, to objawy mogące wskazywać na zespół antyfosfolipidowy (Antiphospholipid syndrome, …

Jeden komentarz

  1. Dobrze, że trzeba przyłożyć kciuk, a nie oddać mocz na monitor. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.