Urodziny bez prezentu

Urodziny bez prezentuFeminaSum.pl obchodzi dziś drugie urodziny. To bardziej Wasze urodziny niż moje, więc długo zastanawiałam się nad prezentem. W zeszłym roku dostałyście ode mnie blog położnej, na którym do dziś pojawiają się regularnie nowe wpisy. Pytałam co chciałybyście dostać ode mnie w tym roku – nie otrzymałam konkretnych odpowiedzi. Dostałam za to kilka przesympatycznych wiadomości z podziękowaniami za przydatne teksty, porady i zawartość fanpaga. Cieszę się niezmiernie, że moje wpisy mogły komuś pomóc, zainteresować, nauczyć czegoś nowego.

W związku z tym, że życie w ciągłym biegu, praca i dopieszczanie doktoratu nie sprzyjają mojej kreatywności w kwestii prezentów urodzinowych, postanowiłam po prostu… podziękować Wam za kolejny rok z FeminaSum. Dziękuję! Za wszystkie odwiedziny, miłe słowa jak i słowa krytyki, maile i komentarze, które sprawiają, że mój czas i poświecenie, z jakim tworzę tę stronę każdego dnia nie idą na marne.

Doskonale pamiętam tę chwilę, kiedy postanowiłam stworzyć własny portal medyczny. Przeczytałam akurat jakieś banalne pytanie o antykoncepcję, wysłane przez młodą dziewczynę na „babskim” forum. Pod spodem pojawiło się kilkanaście odpowiedzi i ani jedna nie była prawidłowa. Wiele za to było nie tylko bzdurnych ale i szkodliwych! Wpisałam tytuł pytania w google i to co znalazłam przeszło moje wyobrażenia – obok kilku portali z całkiem przyzwoitą zawartością była cała masa „mądrych” i wyglądających profesjonalnie stron ze szkodliwymi i nieprawdziwymi poradami, pod którymi nikt się nie podpisuje. Mimo to, sądząc po ilości komentarzy, były to strony dość poczytne. Mnóstwo młodych osób, szukając informacji czy porady w Internecie znajduje takie właśnie strony. Postanowiłam stworzyć nową, lepszą alternatywę.

„Femina sum” w języku łacińskim oznacza „jestem kobietą”. Piszę o tym, bo spotykałam się ze skojarzeniami z feminizmem, z którym portal bynajmniej nic wspólnego nie ma. Mimo, że strona pierwotnie była kierowana do kobiet, bardzo często odwiedzają ją także mężczyźni, co jest dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Oznacza bowiem, że panowie również są zainteresowani tematyką płodności, antykoncepcji, ciąży, porodu czy opieki nad dziećmi. Doskonale, prawda?

Parę miesięcy temu obok fanpaga FeminaSum na facebooku utworzyłam także grupę  „Ciąża i Poród” – jeśli jeszcze Cię tam nie ma – zapraszam. Jest to grupa zamknięta, umożliwiająca rozmowy, wymianę doświadczeń pomiędzy czytelniczkami FeminaSum a położnymi, wspierającymi grupę.

Na koniec zachęcam także do zamówienia newslettera, wystarczy wpisać poprawny adres e-mail w rubryce na górze po prawej stronie aby mniej więcej dwa razy w miesiącu otrzymywać mailowo newsletter strony.

Autor: Maria Lepucka

Położna, certyfikowany doradca laktacyjny, doktorantka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną z zakresu położnictwa i ginekologii, a także prowadzeniem edukacji przedporodowej dla przyszłych rodziców i opieką nad pacjentkami w każdym wieku. Prowadzi prywatną praktykę położniczą z poradnią laktacyjną we Wrocławiu: https://poloznawroclaw.pl. Założycielka i główna autorka wpisów i artykułów w portalu FeminaSum.pl. Więcej »

Nie przegap

Poród w domu po dwóch zmedykalizowanych porodach w szpitalu

Poród w domu po dwóch zmedykalizowanych porodach w szpitalu

Poród w szpitalu był pełen zbędnych, krzywdzących ingerencji, samotności i bezradności, które pozostawiły w psychice …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.