Wesołych Świąt!

Wieczór wigilijny to dla wielu z Was czas prezentów. Niekoniecznie tych pod choinką. W czasie świąt rodzi się sporo dzieci. Być może jest to związane z przygotowaniami, porządkami i emocjami? Przecież wiadomo, że ruch i aktywność przyspieszaj poród 🙂

W każdej rodzinie narodziny dziecka to wyjątkowe wydarzenie, poród w wigilię to dodatkowo wspaniała niespodzianka. Mamy mówią często, że to najlepszy prezent, jaki kiedykolwiek dostały i trudno im się dziwić.

Pamiętam pacjentkę, która w Wigilię urodziła bliźnięta – dziewczynkę i chłopca. Od razu zdecydowała, jakie nadać im imiona – Adam i Ewa. Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji to całkiem zrozumiały wybór. Jednak świeżo upieczona mama okazała się także być bardzo oszczędna: „wychowanie dwójki dzieci to niezły wydatek, a w ten sposób będą dostawały jeden prezent z okazji urodzin, imienin i świąt”.
Sprytnie 🙂

A ja życzę Wam spokojnych i radosnych Świąt w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Aby ten czas był dla Was wspaniałym wypoczynkiem, odskocznią od codziennych problemów i pracy.

Autor: Maria Lepucka

Położna, certyfikowany doradca laktacyjny, doktorantka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną z zakresu położnictwa i ginekologii, a także prowadzeniem edukacji przedporodowej dla przyszłych rodziców i opieką nad pacjentkami w każdym wieku. Prowadzi prywatną praktykę położniczą z poradnią laktacyjną we Wrocławiu: https://poloznawroclaw.pl. Założycielka i główna autorka wpisów i artykułów w portalu FeminaSum.pl. Więcej »

Nie przegap

Jak rozwija się mikrobiom dziecka

Wykład o mikrobiomie dziecka dr Wojciecha Feleszko Mikrobiom każdego człowieka jest wyjątkowy – charakterystyczny dla …