Obecność męża przy cięciu cesarskim

Za kilka tygodni będę miała cięcie cesarskie. W szpitalu powiedziano mi, że nie ma możliwości, żeby w czasie operacji był obecny mój mąż na sali operacyjnej. Ja się strasznie boję operacji, miałam już cc, które bardzo traumatycznie wspominam, zarówno zabieg jak i chwilę po nim. Czy we wszystkich szpitalach tak jest?

Większość szpitali nie pozwala na obecność osoby towarzyszącej w czasie samego zabiegu cięcia cesarskiego. Być może są wyjątki, warto zorientować się w okolicznych szpitalach. Jeśli osoba towarzysząca nie może być obecna w sali cięć, można poprosić, aby mogła przytulić noworodka po porodzie jeśli będzie taka możliwość i aby miała kontakt z mamą przed i po operacji. Warto zastanowić się dlaczego pierwsza operacja pozostawiła takie przykre wspomnienia i jeśli to możliwe postarać się, aby te sytuacje już się nie powtórzyły.

Autor: Maria Lepucka

Maria Lepucka
Położna, certyfikowany doradca laktacyjny, doktorantka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną z zakresu położnictwa i ginekologii, a także prowadzeniem edukacji przedporodowej dla przyszłych rodziców i opieką nad pacjentkami w każdym wieku. Prowadzi prywatną praktykę położniczą z poradnią laktacyjną we Wrocławiu: https://poloznawroclaw.pl. Założycielka i główna autorka wpisów i artykułów w portalu FeminaSum.pl. Więcej »

Nie przegap

Historie trzech niechcianych cięć cesarskich

Historia trzech niechcianych cięć cesarskich

Pomimo szkodliwej mody na cięcie cesarskie na życzenie, są wciąż mamy, które bardzo chcą urodzić …