Strona główna » Ciąża i poród pytania » Obrzęki nóg w ciąży

Obrzęki nóg w ciąży

Jestem w 35 tygodniu ciąży, moje nogi są coraz większe, tak spuchnięte, że nie mogę założyć żadnych butów. Byłam u lekarza to zmierzył mi ciśnienie i stwierdził, że jest w normie i mam nie jeść soli. Czy naprawdę nic już się nie da zrobić?

Jest bardzo ciepło, co niestety sprzyja obrzękom, a pod koniec ciąży i tak pojawiają się one bardzo często. Proszę wypijać dużą ilość wody w ciągu dnia, pamiętać o aktywności fizycznej (jeśli nie jest przeciwwskazana), a odpoczywając opierać nogi nieco wyżej niż ciało. Można też zrobić chłodne okłady, masaż lub moczyć nogi w chłodnej wodzie.

Autor: Maria Lepucka

Maria Lepucka
Położna, certyfikowany doradca laktacyjny, doktorantka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną z zakresu położnictwa i ginekologii, a także prowadzeniem edukacji przedporodowej dla przyszłych rodziców i opieką nad pacjentkami w każdym wieku. Prowadzi prywatną praktykę położniczą z poradnią laktacyjną we Wrocławiu: https://poloznawroclaw.pl. Założycielka i główna autorka wpisów i artykułów w portalu FeminaSum.pl. Więcej »

Nie przegap

Jak rodzą się dzieci na przestrzeni czasu

Jak rodzą się dzieci na przestrzeni czasu?

Zastanawiałaś się jak rodziła Twoja babcia, jak Ty przyszłaś na świat, jak urodzą się Twoje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *