O mnie

Maria Lepucka

Maria Lepucka - położna

Jestem położną z prawie 10 letnim doświadczeniem oraz certyfikowanym doradcą laktacyjnym.

W 2010 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku położnictwo, obecnie jestem doktorantką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (Katedra Ginekologii i Położnictwa).

Prowadzę prywatną praktykę położniczą z poradnią laktacyjną we Wrocławiu: https://poloznawroclaw.pl/.

Zajmuję się edukacją przedporodową, przygotowując przyszłych rodziców do porodu i opieki nad dzieckiem, prowadzę indywidualne konsultacje, odwiedzam mamy i noworodki po porodzie w domach. Moją pasją jest poradnictwo laktacyjne, które dopełnia całości opieki okołoporodowej.

Wcześniej miałam okazję pracować w szpitalu i przychodni, jednak największą satysfakcję daje mi indywidualny kontakt z pacjentką i jej rodziną zwłaszcza w środowisku domowym. Od kilku lat pracuję także naukowo, prowadząc badania, publikując i przestawiając ich wyniki na konferencjach polskich i międzynarodowych. Wciąż uaktualniam swoją wiedzę medyczną, zwłaszcza z zakresu położnictwa i ginekologii, ale również poszerzam ją o inne tematy i obszary nauki.

FeminaSum.pl

Troska o zdrowie kobiet to nie tylko moja praca, ale także pasja. Portal FeminaSum powstał, aby dostarczać kobietom rzetelnej wiedzy medycznej, przekazywanej zrozumiałym językiem. Obok artykułów medycznych znajduje się także blog położnej, w którym próbuję przybliżyć pracę położnej, dzielę się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. FeminaSum stwarza również możliwość zadawania konkretnych pytań, na które chętnie odpowiem.

Oferuję swoją wiedzę i pomoc. Zapraszam serdecznie do odwiedzania portalu.