Kiedy wprowadzać dziecku nowe pokarmy?

Mam problem z dietą mojego malucha. Ma teraz 4 miesiące i jest karmiony piersią. lekarz mówi, ze już mogę zacząć wprowadzać inne pokarmy, soczki itp. Położna mówi, że nie wart tak szybko dokarmiać dziecka i że powinno jeść tylko z piersi. Już nie wiem kto ma rację. Koleżanki chwalą się, że ich maluch od 4 miesiąca zaczynał pić soki, a potem już jadł kaszki i zupki w 5 miesiącu.W Internecie każdy co innego pisze, można oszaleć.

Dziecko karmione piersią nie potrzebuje żadnych innych pokarmów poza mlekiem mamy aż do końca 6 miesiąca życia. Dopiero po ty czasie należy powoli wprowadzać do diety dziecka inne pokarmy.

Autor: Maria Lepucka

Maria Lepucka
Położna, certyfikowany doradca laktacyjny, doktorantka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną z zakresu położnictwa i ginekologii, a także prowadzeniem edukacji przedporodowej dla przyszłych rodziców i opieką nad pacjentkami w każdym wieku. Prowadzi prywatną praktykę położniczą z poradnią laktacyjną we Wrocławiu: https://poloznawroclaw.pl. Założycielka i główna autorka wpisów i artykułów w portalu FeminaSum.pl. Więcej »

Nie przegap

Bezczelne reklamy mleka modyfikowanego

Bezczelne reklamy mleka modyfikowanego

Nie ma się co oszukiwać, mleko modyfikowane jest reklamowane mimo wszelkich rekomendacji i zakazów. I …